Kiedy urodził się Kazik, zaczęłam intensywnie poszukiwać inspiracji dotyczących tego,co mogę robić ze starszakiem. Co robić z trzylatkiem, by móc kreatywnie spędzić czas na zabawie, taki czas jakościowy, podczas drzemki młodszego? Za nami już ponad rok takich poszukiwań i mogę podzielić się z Wami naszymi pomysłami.

Postanowiłam uruchomić cykl wpisów CO ROBIĆ Z TRZYLATKIEM – chcę pokazać Wam zabawy, na które nie wydacie ani złotówki (mając w domu podstawowe materiały plastyczne na przykład), oraz takie, do których będziecie potrzebować ciekawych pomocy. Chcę pokazać Wam pomysły na zabawy, które przydadzą się, kiedy chcecie zająć starszaka na chwilę, a także na wspólne spędzanie czasu, którego zrobiło się tak jakby mniej po narodzinach młodszego dziecka.

Jedną z takich pomocy, który cieszy się u nas ogromnym zainteresowaniem ostatnio, jest ECO TABLET EDUKACYJNY od SMARTFOX. Pokazałam go niedawno na Facebooku i wzbudził spore zainteresowanie! U nas trwa ostatnio faza wrażliwa na geografię,wiedzę o świecie, a także o zwierzętach i kosmosie (dinozaury małymi kroczkami odchodzą). Dlatego Eco Tablet wpasował się idealnie w zainteresowania Franka.

W ofercie Smartfox znajdziecie około 20 tabletów, które poruszają różne zagadnienia. Są tablety o Afryce, kosmosie, muzyce, tablet z flagami, tablet o starożytnym Egipcie. A każdy z nich otwiera ogromne perspektywy i możliwości pracy.

My mamy tablet o Polsce (choć kuszą nas już inne). Tablet to tak naprawdę puzzle drewniane – dopasowywanka. Tablet o Polsce to puzzle dotyczące układu administracyjnego Polski. Na każdym województwie znajdziecie nazwę jego stolicy, jej herb oraz obrazki przedstawiające charakterystyczne budowle dlatego regionu. Już samo to sprawia, że możemy korzystać z tabletu na wiele sposobów.

Jeśli jeszcze nie macie w domu laminatora – to jest ten moment, żeby go kupić. Do tabletu szybko i łatwo można dorobić bowiem karty z napisami i oprócz układania puzzli z podziałem administracyjnym Polski, możemy stworzyć wiele kart (na przykład na zasadzie kart trójdzielnych znanych z pedagogiki Montessori). Ja stworzyłam na szybko podpisy z nazwami województw, ich stolicami, oraz kontrolną kartę z nazwą województwa i stolicą.

eco tablet smartfox
eco tablet smartfox
eco tablet smartfox
eco tablet smartfox

Zalet takiej pracy jest sporo – nauka literek, uczenie się postrzegania słowa jako całości,a także nauka geografii i podziału administracyjnego Polski. Można również stworzyć karty trójdzielne z herbami miast – stolic województw, czy z grafikami znanych budowli, które wyryte są na tablecie, do tego oczywiście podpisy i karta kontrolna z obrazkiem i podpisem.

Poza mapą administracyjną Polski, na tablecie znajdują się podobizny znanych Polaków – to niesamowita możliwość nauki historii. Tu również przyda się Wam laminator –można wydrukować imiona i nazwiska osób, których podobizny znajdują się na tablecie.

Dodatkowo na tablecie znajdziemy ważne symbole – flagę, godło, krzyż Virtuti Militari,charakterystyczny napis Solidarność, a także słowa hymnu państwowego.

eco tablet smartfox
eco tablet smartfox
eco tablet smartfox
eco tablet smartfox
eco tablet smartfox
eco tablet smartfox

Oprócz zabawy w układanie, to naprawdę świetna okazja do nauki zarówno historii, jak i geografii.

Równie często pracujemy z tabletem w towarzystwie książki „Mapy”, odnajdując na niej te same elementy. To daje kolejny pretekst do rozmowy o Polsce, jej historii. A jednocześnie łatwo jest wyjść poza kontekst i porozmawiać również o innych krajach.

Myślę, że to nie ostatni Eco Tablet  w naszym domu.

Eco tablet kupicie na Allegro – koszt 69 zł – tutaj ECO TABLETY OD SMARTFOX.

Zachęcam Was również do zajrzenia na stronę SMARTFOX, gdzie znajdziecie dużo informacji na temat Eco Tabletów i ich pełną ofertę.

eco tablet smartfox
eco tablet smartfox
eco tablet smartfox
eco tablet smartfox
eco tablet smartfox

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK