Wspominałam ostatnio, że nasza, a właściwie Frankowa biblioteczka stale się powiększa. Dziś mam dla Was recenzje trzech interesujących książek – każda z innego wydawnictwa. 


Pierwsza, to propozycja dla starszych dzieci niż mój Franek, polecana dla dzieci od trzeciego roku życia. „Sen, który odszedł” autorstwa Anny Onichimowskiej to książka na dobranoc, jednak o trochę zaskakującej treści – to oniryczna podróż małego chłopca i jego przyjaciela, pluszowego królika Filipa. Główni bohaterowie ruszają w ciemną noc w poszukiwaniu snu. 

Sen, który odszedł
Sen, który odszedł
Sen, który odszedł
Sen, który odszedł
Sen, który odszedł
Sen, który odszedł

 

Sama podróż jest jak sen – dziwne miejsca, absurdalne rozmowy, pourywane sytuacje – dokładnie jak w śnie – wszystko jest możliwe.
 
Całości dopełniają przepiękne, oniryczne ilustracje Krystyny Lipka-Sztarbałło, utrzymane w kolorystyce nocy – ciemnych błękitach, granatach i czerni.
 
SEN, KTÓRY ODSZEDŁ
OPRAWA: TWARDA
CENA: 28,50 zł
WYDAWNICTWO: EZOP
DO KUPIENIA: TUTAJ
 
Kolejne dwie książki goszczą w naszej biblioteczce już od dłuższego czasu, jednak dopiero teraz znalazłam czas, by je opisać. Myślę, jednak, że większości z Was będą one dobrze znane. To „Rok w Lesie” Emilii Dziubak oraz „Mapy” Aleksandy i Daniela Mizielińskich. 
 
Pierwsza z nich to ulubiona książka Franka na chwilę obecną. Pełna szczegółów książka tylko obrazkowa z twardymi stronami – przedstawia las podczas dwunastu miesięcy – widzimy zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie, widzimy zwierzęta, które śpią snem zimowym lub się z niego budzą. 

Rok w lesie
Rok w lesie
Rok w lesie

 

Idealna również dla najmłodszych czytelników, ćwiczy koncentrację, spostrzegawczość, my również uczymy się przy jej pomocy odgłosów zwierząt.
 
ROK W LESIE
OPRAWA: TWARDA
CENA: 35,47 zł
WYDAWNICTWO: NASZA KSIĘGARNIA
DO KUPIENIA: TUTAJ
 
„Mapy” z kolei to książka dla odrobinę starszego czytelnika. Bazuje na podobnym schemacie – mało tekstów i obrazki pełne szczegółów. To nietypowy atlas świata, gdzie na każdej stronie poznajemy kraje i charakterystyczne dla nich zwierzęta, rośliny, budowle, ciekawostki geograficzne czy historyczne. Dowiemy się stąd o zwyczajach danego kraju, strojach ludowych czy przysmakach i zwyczajach kulinarnych – wszystko przekazane nam zostaje przy pomocy obrazków i krótkich adnotacji. 

Mapy
Mapy
Mapy
Mapy
Mapy
Mapy

 

Przepięknie wydana – książka na lata, zachwyci nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

MAPY
OPRAWA: TWARDA
CENA: 62,95 zł
WYDAWNICTWO: DWIE SIOSTRY

DO KUPIENIA: TUTAJ

Jeśli interesują Cię pozostałe wpisy z cyklu Czytelnicze Soboty, kliknij TUTAJ.
 
 
Jeśli podoba Ci się ten wpis, lub w jakiś sposób uważasz go za przydatny dla siebie, daj mi znać! Możesz polubić mamowato.pl na Facebooku  (tam piszę śmieszne rzeczy, a czasem trochę smutne, albo po prostu zwykłe) zacząć obserwować mnie na Instagramie (tam jest dużo zdjęć i one nie są jakieś ładne, bo trochę nie umiem ich robić), podzielić się tym tekstem przy pomocy poniższych ikonek lub zostawić komentarzBez Was to miejsce nic nie znaczy, cieszę się z każdej Waszej reakcji!

2020© MAMOWATO.PL | PATRYCJA PTASZEK